Şerefli Makamın Koltuk Sevdalıları

Bir koltuk sevdasıdır gidiyor geçmişten bugüne. Hizmet, hizmet diye gelenler oturduğu yerden kalkmıyor. Koltuk deyip geçme, ceylan derisi bunlar herkese nasip olmaz. Hak etmek nedir, hizmet nedir gerek yok, oturdun mu iş tamamdır. Kalkana, kaldırana aşk olsun. Yazık, bu ülkede vekil olduğunuza, devlet makamında görevli olduğunuza yazık.

Bir deniz feneri dalgasıdır gidiyor. Alman hükümeti koşturuyor, bizimkiler yatmaya devam. “Aman altından biz çıkarız” korkusu mu bilinmez. “Deniz Feneri” ni duyan yok olur oldu. Bu soruşturmadan çıkan sürpriz isim : “Zahid Akman”. Kimdir bu Aykut Zahid Akman derseniz, Radyo Televizyon Üst Kurulunun “mukaddes” başkanıdır efendim. Almanya da 7 ayrı suçtan hakkında soruşturma yürütülen, Almanya da yakalanması halinde tutuklanacak olan kişidir ayrıca. Bugün açıklandı, bunun yalan olduğunu göstermek için “sahte” bir belge hazırlatmış da anlamışlar sahte olduğunu.Üzüldüm, tutmamış planın be Zahid Bey.
Velhasıl kelam birinci dereceden deniz feneri olayında kendisi. Peki ne yapmıştır. Hiç. Tabi ki hiç. Ne yapsın adam çıksın da “Gurbetçi insanlarımızdan hayır diye para topladık, çoğunu yedik, oraya buraya verdik, kalan bir kısmını dağıttık mı desin. Keşke dese, inanıyorum ki bu halinden daha “onurlu” olacaktı.

Ama ortada bir yanlış var ki; AKP de “Bülent Arınç” dışında  Zahid Akman’ı suçlayanın, istifa etmesi gerektiğini söyleyenin olmaması. Yok yani, ne yapması gerekiyor görevinden alınması için.  Her türlü şey çıkmış ortaya hala bir koruma kaygısı. Anlamsız geliyor birden insana, bir de düşünmeden edemiyor. Acaba diyor insan kendi kendine, acaba bu işin içinde AKP de mi var da koruyorlar, Zahid Akman bir şeyler söyler diye mi korkuyorlar da koruyorlar. Bilinmez, şu an için de bilineceğe benzemiyor açıkcası. Kimin nerde parmağı var belirsiz.
Tek bir gerçek var ki şerefli makamda koltuk sevdalılarının bitmiyeceği.

0 yorum:

Yorum Gönder